Dlaczego właściwe uszczelnienie jest tak ważne?
Pokrycie dachowe ma szczególną rolę. Poza aspektem wizualnym przede wszystkim ma chronić wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi, w tym deszczem, śniegiem, gradem, wiatrem czy promieniowaniem słonecznym. Poza tym pełni również ważną rolę w zapewnianiu budynkowi właściwej izolacji termicznej – to dzięki dobrze zaprojektowanej konstrukcji dach będzie w stanie zatrzymywać ciepło zimą, a w miesiącach letnich zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu.
Konstrukcja dachu jest jednak bardzo skomplikowana, wobec czego zapewnienie jej szczelności jest dużym wyzwaniem. Bez niej pokrycie nie spełnia swoich najważniejszych funkcji. Nie jest w stanie ani zapobiegać przenikaniu czynników zewnętrznych do środka budynku (w tym przede wszystkim wody), ani optymalnie regulować temperatury we wnętrzu. W dłuższej perspektywie nieszczelność prowadzi oczywiście do poważniejszych problemów: podwyższona wilgotność sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Warto więc jak najszybciej sięgnąć po uszczelniacz dekarski.
Pokrycia dachowe: od papy bitumicznej do dachówki
Dachy mogą być wykończone w różny sposób, a nieszczelności mogą dotyczyć połączeń różnych materiałów albo być rezultatem ich uszkodzenia. Wybierając odpowiedni środek, będziesz w stanie poradzić sobie z praktycznie każdą sytuację. Sprawdźmy, kiedy przyda Ci się kauczukowy uszczelniacz Lakma dostępny w tym miejscu: https://lakma.pl/lakma_kauczukowy_uszczelniacz,pid-165.
Z jego pomocą możesz uszczelniać m.in. podłoża:
- Blacharskie,
- Kamienne,
- Betonowe,
- Drewniane,
- Szklane,
- Większość tworzyw sztucznych,
- Bitumiczne.
Z takim uszczelniaczem dachowym możesz więc naprawić zarówno pokrycie z papy, jak i np. dachówki ceramicznej czy blachodachówki.
Jak radzić sobie z trudnymi miejscami: uszczelnianie kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
To jednak nie wszystko. Uszczelniacz dekarski sprawdzi się nie tylko w przypadku usuwania nieszczelności czy przy obróbkach blacharskich dachów. Okaże się również niezwykle skuteczny w naprawach rynien i rur spustowych czy okien dachowych, a także chociażby kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki zaawansowanej formule radzi sobie z łączeniem i uszczelnianiem zróżnicowanych materiałów. Wykorzystuje się go również do wykonywania połączeń pomiędzy fundamentami i ścianami, a także do uzupełniania szczelin dylatacyjnych.
Uszczelniacz dekarski - trwałe i skuteczne uszczelnienia
Jak widzisz, dobry uszczelniacz jest naprawdę uniwersalny. Znakomicie sprawdzi się w różnych pracach i naprawach – nie tylko w przypadku dachu i orynnowania.
Co ważne: uczelniach dachowy jest odporny na promieniowanie UV, a po utwardzeniu można go malować. Dzięki temu zarówno uzyskasz pełną szczelność i odpowiednio zabezpieczysz powierzchnię, jak i uzyskasz oczekiwany efekt wizualny.