USZCZELNIACZE

CZYŚCIK DO PISTOLETÓW APLIKACYJNYCH (MOUNTFLEX)

EAN: 5902986810008

To nowoczesny preparat do czyszczenia świeżo zabrudzonych systemami poliuretanowymi powierzchni oraz pistoletów aplikacyjnych. Zastosowany w preparacie gaz nośny stanowi mieszaninę nieszkodliwą dla warstwy ozonowej. 

Zastosowanie

Usuwa nieutrwardzone piany i kleje poliuretanowe. Jest niezbędny do czyszczenia zaworów w pojemnikach i pistoletach dozujących jednokomponentową pianę montażowo – uszczelniającą. Nadaje się jako środek do odłuszczania powierzchni stalowych przed zastosowaniem poliuretanów i silikonów.

CZYSZCZENIE POWIERZCHNI

Na zawór preparatu nałożyć dołączoną czerwoną główkę rozpyłową. Spryskać świeże zabrudzenia z pian lub klejów poliuretanowych. W przypadku czyszczenia zabrudzonego ujścia pojemnika piany poliuretanowej dokładnie rozpylić czyścik na zawór i adapter pistoletowy. Zabrudzenia usunąć suchą szmatką.

CZYSZCZENIE PISTOLETU

Należy odłączyć pistolet od pojemnika z pianą poliuretanową i pozostałą w pistolecie resztę piany poliuretanowej usunąć poprzez naciśnięcie dźwigni pistoletu. Nałożyć czerwoną główkę rozpyłową na zawór czyścika i spryskać łącznik – gniazdo pistoletu, ponownie nacisnąć dźwignię pistoletu. Czynność powtarzać do chwili całkowitego oczyszczenia z piany poliuretanowej wewnętrznych części pistoletu. Dokładnie osuszyć wszystkie czyszczone powierzchnie.

tobbanner