LAKIEROBEJCA DO DREWNA
Nowoczesna, wodorozcieńczalna lakierobejca do drewna. Zachowuje i podkreśla naturalny rysunek drewna chroniąc go jednocześnie przed działaniem czynników atmosferycznych, sinizną i grzybami. Posiada krótki czas schnięcia i wysoką odporność na sklejanie.
Przeznaczona jest do malowania powierzchni drewnianych i drewnopochodnych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń: ram okiennych, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, mebli ogrodowych, boazerii.
Pojemność: 0.8L / 2.5L
Zastosowanie - LAKIEROBEJCA DO DREWNA
Przygotowanie podłoża
Powierzchnie drewniane przed malowaniem należy przeszlifować drobnym papierem ściernym, a następnie odpylić. Drewno zażywiczone (świerk, sosna) należy dokładnie wymyć rozcieńczalnikiem NITRO. Przed aplikacją lakierobejcy surowe drewno zaleca się zagruntować środkiem Impregnat Podkładowy Drewnokolor. Drewno pokryte już wcześniej farbą lub lakierem można zabezpieczyć Lakierobejca DREWNOKOLOR po całkowitym usunięciu starej powłoki.
Malowanie
Przed malowaniem Lakierobejcę DREWNOKOLOR należy dokładnie wymieszać. Kolory metaliczne wymagają dodatkowego mieszania w trakcie malowania. Nakładać za pomocą pędzla o miękkim włosiu, wałka lub natryskiem pneumatycznym. Malując drewno do stosowania wewnątrz pomieszczeń, zaleca się nanieść 2 – 3 warstwy lakierobejcy oraz min. 3 warstwy w przypadku malowania powierzchni przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, w odstępie 3 – 4 godzin, stosując szlifowanie międzywarstwowe drobnoziarnistym papierem ściernym. W przypadku niezastosowania Impregnatu Podkładu DREWNOKOLOR, przy nanoszeniu pierwszej warstwy dla lepszego efektu malowania wyrób rozcieńczyć 5 – 10% wodą. Temperatura malowanego elementu, Lakierobejcy oraz pomieszczenia powinna mieścić się w przedziale od +12ºC do +25ºC. Powłoka Lakierobejcy uzyskuje pełne utwardzenie i wytrzymałość mechaniczną po 7 dniach od wymalowania.
Dodatkowe informacje
W przypadku malowania powierzchni już polakierowanych lub zaimpregnowanych zalecamy wykonanie próby przyczepności. Do mycia pędzli i narzędzi stosować wodę. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki.