ACTIVE CARE

FARBA CERAMICZNA ACTIVE CARE

EAN: 5902986851568

ACTIVE CARE  to nowoczesna, plamoodporna, ekologiczna i wyprodukowana na bazie najwyższej jakości surowców ceramiczna farba wewnętrzna posiadająca zdolność pochłaniania wolnego formaldehydu, wydzielającego się np. z mebli, farb i lakierów, paneli podłogowych, wykładzin i dywanów, meblowi oraz innych materiałów budowlano – wykończeniowych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Odporna na zmywanie, o wysokich parametrach kryjących i wydajności.

 

Co to jest formaldehyd?

Formaldehyd to lotny związek organiczny, stosowany przy produkcji wielu barwników, żywic syntetycznych, mebli oraz konserwant w kosmetyce. Znajdziemy go niestety w każdym domu, gdyż jego źródłem w powietrzu są m. in. farby do mebli, ścian, do posadzek, sklejka, płyty drewniane, tkaniny, meble i wiele innych. Związek ten wykazuje dużą toksyczność w wysokich stężeniach i bardzo łatwo wchłania się przez układ oddechowy. W małych stężeniach jest zaledwie tolerowany przez ludzki organizm, a mnogość jego źródeł w naszym codziennym życiu może doprowadzić do szeregu uciążliwych i niebezpiecznych schorzeń taki jak m.in. osłabienie organizmu, częste infekcje, katar, pieczenie oczu, kaszel, astmę, zapalenie błony śluzowej nosa, rozdrażnienie, alergie kończąc na podwyższonym ryzyku zachorowań na nowotwory.

 

Pojemność: 2L / 2.5L / 8L / 10L

Zastosowanie

Farba ceramiczna ACTIVE CARE przeznaczona jest do malowania ścian, sufitów oraz innych wewnętrznych powierzchni budynków wykonanych z różnego typu podłoży mineralnych, płyt gipsowo-kartonowych, gipsu oraz tapet. Doskonale sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach, gdzie wymagamy czystości powietrza m.in. w placówkach oświatowych, szpitalach, domach opieki, żłobkach, do sypialni jak i pokoju dla dziecka. Farba przyjazna dla alergików. 

Parametry techniczne

Kolorystyka

Biały

500 kolorów w systemie kolorowania LAKMA

Metoda aplikacji

pędzel, wałek, natrysk

Ilość warstw

1-2

Wydajność

10-12 m²/l przy 1 warstwie

Czas schnięcia

minimum 2 godziny

Rozcieńczanie/mycie narzędzi

woda

tobbanner