> >

Opis produktu

Modesil NO11R jest jednoskładnikową, elastyczną masą klejącą i uszczelniającą o neutralnym systemie utwardzania. Wyróżnia się krótkim czasem utwardzania oraz wyjątkową przyczepnością do podłoży. Daje wysoko- i trwale elastyczne uszczelnienie, charakteryzujące się bardzo dobrą przyczepnością zarówno do tradycyjnych materiałów i podłoży spotykanych w budownictwie: cegły, betonu, gazobetonu, zapraw cementowych, laminatów szklanych, szkła, glazury, luster, naturalnych kamieni, metali jak i większości nie plastycznych tworzyw sztucznych. Uszczelnienie jest trwałe, całkowicie odporne na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.

Zastosowanie

Wyrób przeznaczony jest do szklenia przemysłowego okien metodą aplikacji „na mokro” tj. ze zraszaniem środkiem obniżającym napięcie powierzchniowe i zgarnianiem nadmiaru silikonu szpachlą oraz do wykonywania profesjonalnych, wysokojakościowych uszczelnień takich, jak:
- w budownictwie:


1. Szklenie okien tradycyjnych drewnianych, aluminiowych i z PCW
2. klejenie szkła do różnych podłoży
3. klejenie luster do podłoży ze szkła, drewna, płyt okleinowanych i drewnopodobnych, metali itp.
4. wypełnianie szczelin dylatacyjnych
5. uszczelnianie elementów prefabrykowanych w budownictwie
6. uszczelnianie złączeń między ościeżami a ramami okien i drzwi
7. uszczelnianie naroży w metalowych kontenerach, chłodniach i zbiornikach


- w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym do uszczelniania połączeń elementów z różnych metali takich, jak: mosiądz, blacha ocynkowana, stal

Pliki do pobrania