Jak działa farba ACTIVE CARE

Opis produktu

ACTIVE CARE  to nowoczesna, plamoodporna, ekologiczna i wyprodukowana na bazie najwyższej jakości surowców ceramiczna farba wewnętrzna posiadająca zdolność pochłaniania wolnego formaldehydu, wydzielającego się np. z mebli, farb i lakierów, paneli podłogowych, wykładzin i dywanów, meblowi oraz innych materiałów budowlano – wykończeniowych stosowanych wewnątrz pomieszczeń. Odporna na zmywanie, o wysokich parametrach kryjących i wydajności.

 

Co to jest formaldehyd?

Formaldehyd to lotny związek organiczny, stosowany przy produkcji wielu barwników, żywic syntetycznych, mebli oraz konserwant w kosmetyce. Znajdziemy go niestety w każdym domu, gdyż jego źródłem w powietrzu są m. in. farby do mebli, ścian, do posadzek, sklejka, płyty drewniane, tkaniny, meble i wiele innych. Związek ten wykazuje dużą toksyczność w wysokich stężeniach i bardzo łatwo wchłania się przez układ oddechowy. W małych stężeniach jest zaledwie tolerowany przez ludzki organizm, a mnogość jego źródeł w naszym codziennym życiu może doprowadzić do szeregu uciążliwych i niebezpiecznych schorzeń taki jak m.in. osłabienie organizmu, częste infekcje, katar, pieczenie oczu, kaszel, astmę, zapalenie błony śluzowej nosa, rozdrażnienie, alergie kończąc na podwyższonym ryzyku zachorowań na nowotwory.

Zastosowanie farby

Farba ceramiczna ACTIVE CARE przeznaczona jest do malowania ścian, sufitów oraz innych wewnętrznych powierzchni budynków wykonanych z różnego typu podłoży mineralnych, płyt gipsowo-kartonowych, gipsu oraz tapet. Doskonale sprawdza się we wszystkich pomieszczeniach, gdzie wymagamy czystości powietrza m.in. w placówkach oświatowych, szpitalach, domach opieki, żłobkach, do sypialni jak i pokoju dla dziecka. Farba przyjazna dla alergików. 

Opakowanie

2,5 l (dla koloru białego) /  4 l / 8 l / 10 l (dla koloru białego)

Kolorystyka

biały, system kolorowania LAKMA

Sposób

nanoszenia

Ilość

warstw

Wydajność

(z 1 litra przy
jednej warstwie)
Schnięcie Rozcieńczalnik

Mycie

narzędzi

Kolor

pędzel,

wałek,

natrysk

1-2 10 — 12 m2 min. 2 godz. woda woda

biały,

system kolorowania

LAKMA

Pliki do pobrania