>

Opis produktu

Specjalistyczny silikon odporny na działanie wysokich temperatur, przeznaczony do zastosowań w motoryzacji. Daje wysoko i trwale elastyczne uszczelnienie, bardzo dobrze przyczepne i dopasowujące się do powierzchni metali, stopów oraz tworzyw sztucznych. Formuła autosilikonu sprawia, iż po zastosowaniu daje on uszczelnienie trwale i całkowicie odporne na działanie benzyn, smarów, oleju napędowego, płynów chłodniczych oraz na zmienne warunki atmosferyczne. Produkt odporny na działanie niskich i wysokich temperatur (do 350°C) i promieniowanie UV.

Zastosowanie dedykowane

  • Uszczelnianie elementów silnika, maszyn i urządzeń narażonych na działanie wysokich temperatur (do 350°C) oraz kontakt z olejami i smarami maszynowymi, np. montaż skrzyń biegów, silników, mostów napędowych itp. Autosilikon uzupełnia oraz zastępuje tradycyjne uszczelki gumowe, azbestowe, filcowe, korkowe oraz papierowe. Może być stosowany do uszczelnień misek olejowych, pokryw zaworów, uszczelniania termostatu, pompy wodnej, pokrywy mostu tylnego oraz innych elementów, gdzie konieczne jest utrzymanie pełnej szczelności oraz odporności na wysoką temperaturę.
  • Uszczelnianie elementów instalacji urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodniczych
  • Uszczelnianie świetlików, inspektów ogrodniczych, szklarni, kolektorów słonecznych
  • Uszczelnianie złączy w materiałach dekarskich, uszczelnianie obróbek blacharskich kominów, okapów itp.
  • Uszczelnianie miejsc narażonych na działanie wysokich temperatur do 250°C w kuchenkach elektrycznych, gazowych, kominkach, połączeń między piecami a przewodami kominowymi

 

Zastosowanie dopuszczalne

  • Uszczelnianie ram okiennych, ościeżnic drzwiowych, parapetów i podokienników

Opakowanie

300 ml

Kolorystyka

czerwony tlenkowy / czarny

Typ utwardzania

Czas obróbki

System

utwardzania

Temperatura aplikacji

(stosowania)

Wydajność

jednokomponentowy

(sieciuje wilgocią z powietrza)

10 min. neutralny oksymowy +5° do +35°C

18 mb spoiny

o wymiarach 4 x 4 mm

Kup online

Pliki do pobrania