Aktualności

Producent chemii budowlanej LAKMA SAT z certyfikatem ISO 9001:2015

28.05.2019

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w ocenie jednostki certyfikującej LL-C (Certification) Czech Republic a.s., system zarządzania jakością w firmie LAKMA SAT Sp z o.o. spełnił wymagania normy : ISO 9001:2015 do prowadzenia działalności w zakresie produkcji i projektowania wyrobów chemii budowlanej.


Czytaj więcej

Standard ISO to międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. ISO należy do najważniejszych dokumentów potwierdzających dane zdolności produkcyjne i jakościowe przedsiebiorstw na świecie. Norma, po spełnieniu restrykcyjnych obwarunkowań, może być uzyskana przez każdą organizacje, niezależnie od ich wielkości i rodzaju. Jej zapisy zorientowane są na zrozumienie i spełnienia wymagań klientów, a więc sprecyzowanych potrzeb względem wyrobów danej organizacji, przyjęcia właściwego podejścia procesowego, dostarczania wyników skuteczności procesów oraz ich ciągłe doskonalenie, w oparciu o obiektywne pomiary.

 

Certyfikat został przyznany m.in. naszym dwóm oddziałom produkcyjnym:

 

1. LAKMA SAT Sp. z o.o., ul. Akacjowa 5, 43-400 Cieszyn

2. LAKMA SAT Sp. z o.o., ul. Mała Łąka 22, 43-400 Cieszyn

 

Otrzymany certyfikat to potwierdzenie najwyższych standardów w zakresie produkcji i projektowania wszystkich naszych wyrobów chemii budowlanej.Tym samym firma LAKMA SAT dołącza do grona największych certyfikowanych producentów chemii  w zakresie m.in. sprawnego zarządzania jakością produkcji, standardów zarządzania, obsługi klientów oraz projektowania i wdrażania nowych rozwiązań w budownictwie.

 

PREMIERA: filmy instruktażowe dla najnowszych farb Francesco GUARDI Collezione

23.05.2019

W ramach tegorocznych działań promocyjnych dla nowych produktów marki Francesco GUARDI Collezione prezentujemy prezentujemy nasze najnowsze filmy instruktażowe dla dwóch nowych farb dekoracyjnych: Farby o efekcie śniegu i Farby o efekcie gwiezdnej nocy.


Czytaj więcej

Te dwie najnowsze farby w portfolio marki pozwalają na uzyskanie niezwykle widowiskowych i zarazem subtelnych efektów dekoracyjnych. Możliwe jest to dzięki złotym i srebrnym drobinom, które przy odpowiednim doświetleniu (światłem naturalnym i/lub sztucznym) tworzą wspaniały  wizualny spektakl na ścianie.

 

Film instruktażowy dla Farby o efekcie śniegu i Farby o efekcie gwiezdnej nocy można zobaczyć już na oficjalnym kanale w serwisie Youtube:

FARBA O EFEKCIE ŚNIEGU

 

FARBA O EFEKCIE GWIEZDNEJ NOCY

LAKMA partnerem wpierającym konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem 2019

12.04.2019

Już w najbliższy wtorek zapraszamy do udziału w Konferencji PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pt. „Miasto w obliczu zmian. W kierunku zrównoważonego budownictwa”, która odbędzie się na terenie centrum biurowego Textorial Park w Łodzi Partnerem wpierającym całego wydarzenia została LAKMA, wstęp wolny.


Czytaj więcej

Konferencja PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, w wybranym mieście w Polsce, we współpracy z danym samorządem. Podczas tego wydarzenia panel dyskusyjny „Bilans zielonych materiałów i technologii. Wpływ budynków na zdrowie i komfort. Zrównoważone materiały w sektorze budowlanym” (godz. 10.30-11.15) poprowadzi:

 

pani Ewa Kosmala - General Marketing Coordinator w Grupie LAKMA.

 

Wraz z zaproszonymi gośćmi poruszona zostanie m.in. tematyka:

 

- maksymalizacja efektywności budynków i środowiska zabudowanego
- jego wpływ na środowisko naturalne, środowisko miejskie i użytkowników. 
- wybór i wpływ materiałów na zdrowie ludzi i środowisko, realne korzyści
- jak wykorzystać innowacje zielonego budownictwa, które umożliwiają lepsze życie.

 

Podczas konferencji mówić będziemy także m.in. o aktywizowaniu społeczności tak, by mogły wykorzystać swój potencjał do zrównoważenia domów i miast. Przedstawimy przykłady, w których rewitalizacja i nadanie nowych funkcji w starych budynkach zmieniają miasto. Wiele uwagi poświęcimy zarządzaniu doświadczeniami, czyli tworzeniu miejskich przestrzeni i budynków rozwijających się w równowadze ze środowiskiem, zielonych i przyjaznych mieszkańcom. W programie znajdzie się polityka środowiskowa oraz ekologiczne standardy w miastach - nie tylko ważne, ale wręcz niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców. Podkreślimy aspekty zrównoważonego projektowania. Omówimy także kwestię wpływu materiałów budowlanych i technologii na zdrowie i komfort oraz istotę ich odpowiedniego doboru.

 

Szczegóły oraz program wydarzenia na stronie organizatora:

 

https://konferencja.plgbc.org.pl

SILIKON DO LUSTER EKOLOGICZNYCH z rekomendacją koncernu SAINT GOBAIN

21.02.2019

Wraz z początkiem nowego roku do oferty silikonów marki LAKMA dołączył specjalistyczny silikon dedykowany i rekomendowany do przyklejania luster wyprodukowanych z użyciem ekologicznych lakierów na bazie wody. Silikon uzyskał już rekomendacje światowego koncernu SAINT GOBAIN jako rekomendowany na pierwszym miejscu produkt do bezpiecznego i skutecznego przyklejania luster MIRALITE PURE


Czytaj więcej

Silikon do luster ekologicznych to opracowany w laboratoriach LAKMA produkt dedykowany najnowocześniejszym i stawiającym na ekologię technologiom produkcji luster z wykorzystaniem bezpiecznych dla środowiska lakierów na bazie wodnej. Dzięki testom przeprowadzonym m.in. przez francuskie laboratoria koncernu SAINT GOBAIN wiemy, iż jest to najlepszy z dostępnych na rynku klejów umożliwiających przyklejanie luster ekologicznych.

 

 

Silikon dostępny jest w standardowym kartuszu 300 ml oraz w wersji industry (kiełbaska) 400 i 600 ml.

 

Rekomendacja:

https://lakma.pl/pl/Karty%20techniczne/Miralite%20%20Pure%20instrukcja%20i%20rekomendacja.pdf

 

Więcej na stronie produktu:

https://lakma.pl/pl/silikon-do-luster-ekologicznych.html

NOWOŚĆ: FARBA O EFEKCIE GWIEZDNEJ NOCY

14.02.2019

Do grona farb dekoracyjnych marki Francesco GUARDI Collezione dołączyła właśnie Farba o efekcie gwiezdnej nocy. Ta spektakularna i zarazem subtelna w działaniu farba daje nam unikalny efekt zasianego gwiazdami nocnego nieba, który uzyskamy delikatnie doświetlając pomalowane nią powierzchnie.


Czytaj więcej

Farba o efekcie gwiezdnej nocy jest czarną dekoracyjną farbą lateksową tworzącą unikalny efekt złocistego skrzenia się pod wpływem padania światła naturalnego, jak i sztucznego. Farbę charakteryzuje bardzo wysoka siła krycia oraz matowe wykończenie powłoki z tysiącami lśniących mikrocząsteczek specjalnych złotych wypełniaczy. Efekt ten opracowaliśmy dzięki połączeniu czarnej, matowej powłoki farby z tysiącami lśniących, złotych mikrocząsteczek. Farba o efekcie gwiezdnej nocy ma za zadanie mocno akcentować Wasze wnętrza i zwracać uwagę wysublimowanym kontrastem matowości i złota:

Farba o efekcie gwiezdnej nocy doskonale nada się do nowoczesnych pomieszczeń, stylu glamour czy też jako ozdoba ścian w pokoju dzieci. Dostępna w opakowaniach 1,5 l oraz 3 l.

 

Więcej na:

 

https://fguardi.com.pl/pl/farba-o-efekcie-gwiezdnej-nocy.html